Magazin

Merve Boluğur boşanıyor mu? Daha yeni evlenmişti

Son dönemlerde hareketleri sık sık gündem olan Merve Boluğur hakkında evliliğinin kötü gittiği iddiaları gündem oldu. Güzel oyuncu geçtiğimiz Ekim ayında Dj Mert Aydın ile dünya evine girmişti. Çok geçmeden evliliklerinin üzerinde kara bulutlar dolaştığı öne sürüldü. Detaylar haberimizin devamında…

Oyunculuğu bırakıp sosyal medyaya yönelen Merve Boluğur, Murat Dalkılıç’tan ayrıldıktan sonra hareketleri ile dikkat çekmeye başlamıştı. Kendisine şarkı çıkaran ve şarkıcı olmaya çalışan Boluğur 40 günlük evliliğinin kötü gittiği konuşuluyor.

Merve Boluğur’un 40 günlük evliliği bitiyor mu?

İddialara göre Merve Boluğur yüzüğünü çıkardı ve eşiyle paylaşım yapmamaya çalışıyor hatta eşiyle olan fotoğraflarını kestiği söyleniyor. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan ünlü oyuncu, bir takipçisinin, “Ders çıkardığın olay ne?” sorusu üzerine, “Adam ettiklerimiz yüzümüze bakmaz oldu ya önemsemez sayemde bir yere geldiler. Bundan sonra kimseye büyük iyilikte bulunmayacağım” şeklinde cevap vermesi kafaları karıştırdı. Çiftten henüz resmi olarak bir açıklama gelmedi.

Merve Boluğur kimdir?

Merve Boluğur, 16 Eylül 1987’de İstanbul’da Yugoslav göçmeni bir annenin ve İzmirli bir babanın kızı olarak dünyaya geldi. Bir erkek kardeşi vardır. Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nin hazırlığında kaldı ve bıraktı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde eğitim aldı. 2006–2007 yıllarında yayınlanan Acemi Cadı dizisinde Ayşegül adlı bir cadıyı canlandırarak başrol oynadı ve bu sayede tanındı. 2007 yılında TRT’de yayınlanan Aşk Yeniden adlı dizide Eylül adında bir karakteri canlandırdı. 2009 yılında Star TV’de yayınlanan Kül ve Ateş dizisinde Hayal İsfendiyar adlı karakteri canlandırarak oyunculuğuna devam etti. 2009 yılında Keremcem’in “Yutkunamıyorum” şarkısının klibinde oynadı. 2010 yılında Kolpa’nın “Kadınım” şarkısının klibinde Çağkan Çulha ile birlikte oynadı. 2010–2011 yıllarında yayınlanan Küçük Sırlar dizisinde Ayşegül karakterini canlandırdı. 2011–2013 yıllarında yayınlanan Kuzey Güney dizisinde Zeynep karakterini canlandırdı. Mayıs 2012 yılı itibarıyla Rexona markasının reklam yüzü oldu. 2013–2014 yıllarında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Nurbanu Sultan’ı canlandırdı. 2014 yılında Maybelline New York’un ilk Türk marka yüzü oldu. 2017 yılında Murat Dalkılıç’ın Epik isimli albümünde yer alan Boya Gitsin şarkısında Dalkılıç ile düet yaptı. Mart 2018 yılında “Merve Boluğur” adlı kozmetik markasını kurmuştur ve ilk ürünü kırmızı ruj olmuştur. 2020 yılında kendine ait YouTube kanalını kurdu. 2022 yılında “Şşşşttt” isimli teklisini YouTube kanalından yayınladı.

24 Ağustos 2015 tarihinde şarkıcı Murat Dalkılıç ile evlendi. Çift 11 Eylül 2017 tarihinde tek celsede boşandı. Boluğur, 2 Ekim 2022 tarihinde DJ Mert Aydın ile evlendi.

Başa dön tuşu