Gündem

Kadem Başkan yerel seçimlerde kadınların desteğini istedi

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, “Kadın Buluşması” programına katıldı

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, yerel seçimlerde kadınların desteğini istedi. Maltepe’de her mahalleye kreş yapacaklarının sözünü veren Kadem Ekşi, annelerin çocuklarını 7 gün 24 saat hizmet verecek bu kreşlere güvenle bırakabileceğini kaydetti.

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, AK Parti Maltepe İlçe Başkanlığı Kadın Kolları tarafından düzenlenen “Kadın Buluşması” programına katıldı. Programda Kadem Ekşi’ye AK Parti Maltepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Çelik eşlik etti.

Programda kadınlarla sohbet eden Kadem Ekşi, “Kadınlar hareketimizin mimarıdır. Evlerimiz tacı, hayatın öznesi, bizim her şeyimiz annelerimizdir” diyerek 31 Mart yerel seçimlerinde destek istedi.

15 yıldır Maltepe’nin kuraklık dönemi yaşadığını vurgulayan Kadem Ekşi, “Çocuklarımız için büyük eksiklikler var. Anneler bana gelip talep ediyor. Kültür Merkezlerinden kütüphanelere, kreşlerden spor merkezlerine kadar bir çok alanda hızla atmamız gereken adımlar var. Yeşil alanlarla çocukları buluşturamıyoruz. Biz mahallelerimizde gerekli kamulaştırmaları da yaparak nefes alabileceğiniz, yürüme mesafesinde yeşil alan, parklar yapacağız. Araçları da yeraltı otoparkları yaparak yerin altına alacağız. Yaşam alanlarınızın kalitesini yükselteceğiz” ifadelerini kullandı.

“Süpürüp atacağız, kırmızı kartı göstereceğiz”

31 Mart’ta kadınların desteği ile zafere ulaşacaklarına inandığını söyleyen Ekşi, “Maltepe’yi kuraklık döneminden hizmet dönemine taşıyacağız. Dersimize çok iyi çalıştık. Bütün eksik gedik ne varsa hayata geçireceğiz. 1 Nisan sabahına bir bayram coşkusuyla uyanacağız. Süpürüp atacağız. Kırmız kartı onlara göstereceğiz bunlara. Sandıkları patlatacağız” dedi.

“Her mahalleye kreş”

Her mahalleye bir kreş yapacaklarını açıklayan Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, “Şu an 9 kreşimiz var Maltepe’de. Ama yetmiyor. 18 mahallemizin tamamında kreşleri hayata geçireceğiz. Bunlar 7-24 sağlık görevlileri eşliğinde hizmet verecekler. Çocuklarımızın gittiği ilköğretim okullarında eksikler var. Her okulumuza 2 görevli tahsis ediyoruz. Bütün temizlik malzemelerini biz vereceğiz. Onları tertemiz bir mekanda sizler adına ağırlayacağız” şeklinde konuştu.

“Maltepe’de 15 binayı yerinde dönüştüreceğiz”

Kendisinin bir deprem mühendisi olduğunu hatırlatan Kadem Ekşi, “Maltepe’de 15 bin bina gerek beton dayanımlar, gerek bina performansları nedeniyle yorgun ve yaşlanmış. Bunları inşallah KİPTAŞ aracılığıyla yenileyerek, bir kısmını özel sektörümüz marifetiyle dirençli hale getireceğiz. Deprem mühendisi olarak öncelikli işimiz bu. Bir tek riski yapı kalmayan kadar mücadelemiz sürecek. Vatandaşımızın güvenli yapılarda yaşamasını sağlayacağız” diye konuştu.

Başa dön tuşu