Magazin

MasterChef’in yarışmacısına trafikte saldırı! Önünü kesip öldürmeye çalıştılar

TV8 ekranlarının sevilen yarışması MasterChef’in geçen yılki yarışmacılarından Pınar Tanar sosyal medya üzerinden iki kamyon şoförü tarafından nasıl sıkıştırıldığını anlattı. Tanar seyir halindeki aracında kasten öldürülmek istediğini söyledi. Detaylar haberimizin devamında…

Danilo Zanna, Mehmet Yalınçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun jüriliğinde gerçekleşen MasterChef’in 2021 sezonunda yarışan Pınar sosyal medya hesabı üzerinden iki kamyon sürücüsü tarafından trafikte nasıl öldürülmeye çalışıldığını anlattı.

“Allah’ın cezaları!”

Pınar Tanar, “Bugün saat 20:20 civarında Şile otobanında bilerek ve isteyerek öldürülmeye çalışıldım. Üsküdar yönünde ben orta şeritte 60 km hızla giderken kırmızı büyük bir kamyon neredeyse arka tamponuma değecek mesafede bana sürekli selektör yaptı üstelik sağ ve sol şerit boş iken yaptı… Bense o sırada navigasyonu açmıştım ve frene bastım, hız kesmeyen kamyon kornasına bastı ve hızla sağ şeridime geçip benim üzerime kırdı, bir süre o şekilde beni sol şeride at atmaya çalıştı. Benim direksiyon hakimiyetimi kaybedip ölmemi istedi, bense hem sağımdaki kamyon çarpmamak için büyük bir gayret gösterdim hem de aynadan sol şeridimdeki araçlara çarpmamak için büyük bir gayret sarf ettim. Bunun tek bir açıklaması var: kasten adam öldürmeye sebebiyet vermek. Kamyondan kurtulup sağ şeride geçtim ve durup dörtlülerimi yaktım. Kamyon da arkama gelerek durmadan korna çaldı. Ben şoförün inip gelmesini bekledim, asla sindiremeyeceği birine denk geldiğini bilmesini istedim. Gelir gelmez bana bağırıp çağırmaya başladı… Ben camımı yarım açıp duyabilmesi için yüksek sesle orta şeritte binek araç olarak yavaş gittiğimi, hızla gelerek selektör yaparak beni şeridimden çıkarmaya hakkı olmadığını ve beni öldürmeye çalıştığı için polise hesap vereceğini söyledim. Başka bir kamyon şoförü de… Önüme kırdı, şoför inerek bana dur işareti yaptı, beni aracımdan indirmek istedi kim bilir ne yapacaklardı, ben durmadım, direk karakola sürdüm, karakol kendi bölgeleri olmadığını, Dudullu Karakoluna gitmem gerektiğini söyledi. Ben bu işin peşini bırakmam. sesleniyorum, canımızı pazarda bulmadık, herkes kendini alikıran baş kesen sanıyor, cezalarını bulmaları için ne yapmam gerekiyorsa yaparım, yeter artık yaşanmaz ve çekilmez hale geldi memleket! Bunun tek bir açıklaması var: o da verilmiş sadakamın olduğu! Allah’ın cezaları!” şeklinde korku dolu anlarını anlattı.

Başa dön tuşu