Magazin

Kurtlar Vadisi geri dönüyor! Tarih bile verildi

Kurtlar Vadisi ile adını duyuran Necati Şaşmaz, efsane olan dizinin yeni bölümleri için tarih verdi. Dizinin hayranlarını sevindiren ünlü oyuncu yıllar sonra geri döneceğini söyledi. Detaylar haberimizin devamında…

Geçtiğimiz günlerde kalp damar tıkanıklığı ile hastaneye kaldırılan Necati Şaşmaz hayranlarını korkutmuştu. Sağlık durumu iyi olan ünlü oyuncunun verdiği haber ise Kurtlar Vadisi hayranlarını mutlu etti.

Efsane geri dönüyor

Bir zamanların efsanelerinden olan ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Kurtlar Vadisi’nin yeniden başlayacağını duyurdu. Çekimlerin başladığını aktaran Necati şaşmaz dizinin Ocak ayında ekranlara geleceğini de söyledi. Şaşmaz, “Şu anda hazırlık içerisindeyim. Sanırım Ocak ayını görürüz başlamak için” dedi. Ünlü oyuncu, 397 bölüm oynadım. Ömrümün 20 yılı bununla geçti. Değerli ancak çok yorucu bir işti. Bir ara verelim diye düşünmüştük. Artık tekrar istenmeye başladı dizi. Nasipse olacak” şeklinde konuştu.

Necati Şaşmaz kimdir?

Muhammed Necati Şaşmaz, 15 Aralık 1971’de Elazığ’da dünyaya geldi. Türk oyuncu, senarist, yapımcı ve iş insanı. Necati Şaşmaz Zaza asıllıdır. Abdulkadir – Sahil Şaşmaz çiftinin oğludur. Raci Şaşmaz ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi vardır.

Asıl mesleği turizmcilik olan Şaşmaz, Üniversite sınavını kazanamayınca önce Kanada’ya sonra ABD’ye gitti. Amerika’da 6 sene kalan Şaşmaz, çalışma ve oturma izni sağlayan yeşil kartı aldı. Askerliğini 1999 Gölcük Depremi’nden sonra bedelli olarak Kütahya’da 28 gün yaptı. 2001 yılında bir süreliğine ailesini ziyaret ve tatil için geldiği sırada geri dönüş için uçak biletini 11 Eylül 2001 tarihine aldı. Amerika’da yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı Amerika’ya varamadan geri dönen Şaşmaz, sonradan ailesinin çekinceleri ve ısrarı üzerine Amerika’ya dönmekten vazgeçti. Bir süre Ukrayna’ya giden Necati Şaşmaz, daha sonra yine Türkiye’ye döndü. Hayatına Türkiye’de devam etme kararı alan Necati Şaşmaz, Ankara’da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden kardeşi Raci Şaşmaz aracılığıyla Osman Sınav’la bir iş görüşmesine oturdu. Kendisine bir yapımın senaryo ekibinde yer alması teklifi geleceği beklentisiyle görüşmeye gitti. Osman Sınav’ın “Bir dizi düşünüyoruz, seni de başrolde düşünüyorum.” sözlerine düşünmek istediğini söyleyen Şaşmaz, bir ay sonra teklifi kabul etti. 2009’da Yazete adında bir haber sitesi kurmuştur.
2001 yılında iş için gittiği ABD’de Claire B. ile evlendi, aynı yıl boşandı. 2004-2008 yılları arasında Yasemin Öztürk ile birlikte oldu. Daha sonra 2010’da Nur Fettahoğlu ile çıkmaya başlayan Necati Şaşmaz 2012’de Nur Fettahoğlu’ndan ayrıldı ve ayrıldıktan kısa bir süre sonra, 12 Aralık 2012 tarihinde Ömer Lütfi Mete’nin yeğeni Nagehan Kaşıkçı ile evlendi. Bu evlilikten Ali Nadir ve Yusuf Emir adında iki oğlu oldu. 2019’da taraflar çekişmeli boşanma davası açtı.
Ekim 2020’de eşi Nagehan Kaşıkçı, illegal yollardan delil elde ettiği gerekçesiyle Necati Şaşmaz’a 12 yıl hapis istemiyle dava açtı. Aynı gerekçeden kayınpederi Ahmet Kaşıkçı da Şaşmaz’a dava açtı. Ancak Şaşmaz beraat etti. 2021 yılında boşanma davası sonuçlandı.

Başa dön tuşu