Gündem

Başkan Yaşar Başkent zabıtasını ağırladı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Olcay Erdal ve ilçe belediyelerin Zabıta Müdürlerini zabıta teşkilatının 197’inci kuruluş yılı ve Zabıta Haftası sebebiyle makamında ağırladı.

1-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen ‘Zabıta Haftası’ kutlamaları kapsamında ilçe belediyeleri ziyaret ederek, zabıta teşkilatının içerisinde bulunduğu sıkıntıların çözümü noktasında fikir alışverişi yapıldığını belirten Erdal, deneyimli bir yerel yönetici olarak Başkan Yaşar’ın görüşlerinin önemli olduğunu ifade etti.

İşbirliğiyle Ankara daha güzel

15 yıllık Belediye Başkanlığı süresince Büyükşehir zabıtası ile Yenimahalle zabıtasının her zaman uyum içerisinde çalıştığını vurgulayan Başkan Yaşar, “Sizin yetkiniz, bizim yetkimiz demedik. Birlikte hareket ettik. Bu uyumun meyvesini de Yenimahalle sakinleri topladı. Önemli olan kentin yanlışlarının düzeltilmesi. Vatandaşlarımız yaşadıkları kentlerden mutlu olsunlar. Sizin koordinasyonunuzda uyum içinde çalışarak kenti güzelleştirmeye devam edelim. Ankara ne kadar düzenli ve güzel olursa bu hepimizin başarısı olur. Tüm teşkilat çalışanlarına görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Zabıtaların yetkileri güçlendirilmeli

Zabıta teşkilatında yetki ve donanım olarak eksiklikler olduğunu hatırlatan Yaşar  “Göreve geldiğimizde yetkiler genelden yerele verilecek deniliyordu. Şimdi tam tersi oluyor. Yerelden alınıyor genele veriliyor. Vatandaş polisin görevi mi, zabıtanın mı bilmiyor. Zabıtaya çok kolay ulaşıyor. Ancak zabıta yetkisi olmadığı için pek de bir şey yapamıyor. Onun için görev yetkilerin bir an evvel düzenlenmesi şart. Sizlerin haklarını korumak, halkın haklarını korumak ve hayatlarını kolaylaştırmakla eş değerdir” dedi.

Erdal’dan Başkan Yaşar’a teşekkür

Zabıta teşkilatına verdiği destek ve çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Olcay Erdal, Başkan Yaşar’a günün anısına zabıta armasının anlamını içeren bir tablo hediye etti. Erdal, “Başkan Fethi Yaşar’ın bir yerel yönetici olarak yaşadığımız sıkıntıların farkında olması bizleri mutlu etti. Kendilerine yapacağı hizmetler ve çalışmalarda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu